Adres: Żyrardów, ul. 1 Maja 41e
Nr tel:
e-mail:
WWW:
Wystawa wyeksponowana jest na budynku dawnej tkalni Zakładów Lniarskich. Poświęcona historii Żyrardowa – polskiej stolicy lnu. Wystawa jest efektem współpracy Miasta Żyrardowa z firmą Carrefour Polska.
Ideą przyświecającą przy tworzeniu galerii była promocja zabytkowej osady fabrycznej Żyrardowa jako Pomnika Historii. Wystawa składa się z czterech części. Pierwsza prezentuje historię miasta i fabryki wraz z informacją o nadanym osadzie fabrycznej tytule Pomnika Historii. Druga przedstawia najważniejsze obiekty dawnej Fabryki Wyrobów Lnianych. Trzecia cześć poświęcona jest najważniejszym postaciom z historii miasta oraz pracownikom fabryki , a czwarta – przedstawia najciekawsze budynki użyteczności publicznej, znajdujące się na terenie osady fabrycznej. Całość galerii w atrakcyjnej, ogólnodostępnej formie przybliża historię Żyrardowa, podkreślając unikalne walory poprzemysłowego dziedzictwa miasta.  

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...