Adres: Żyrardów, ul. 1 Maja 10
Nr tel: 46 8552692
e-mail: elentour@elentour.pl
WWW: www.elentour.pl

Industrialne Mazowsze

 

Produkt sieciowy Industrialne Mazowsze ma swoje początki w 2009 roku, kiedy to współpraca Miasta Żyrardowa i MROT-u zaowocowała w postaci Programu Rozwoju i Promocji Produktu Turystycznego Szlak Zabytków Techniki Zachodniego Mazowsza „Industrialne Mazowsze”. Dokument założył stworzenie  koncepcji szlaku turystycznego obejmującego sześć powiatów i dwanaście gmin położonych w zachodniej części Mazowsza oraz dwa obiekty w województwie łódzkim. Kierując się kryterium dostępności i atrakcyjności udało się nam zbudować platformę współpracy  pomiędzy 4 podmiotami wybranymi spośród wcześniej wspomnianego Programu. Te podmioty to Miasto Żyrardów, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, położone na Mazowszu Zachodnim oraz Parowozownia w Skierniewicach (województwo łódzkie), co zainicjowało szlak Industrialne Mazowsze. Nadrzędnym efektem współpracy jest oferta turystyczna Poszukiwacze Zdobyczy Techniki – Industrialne Mazowsze na okres lato/ zima, której operatorem jest biuro turystyczne ELENTOUR z Żyrardowa, członek Warszawskiej Izby Turystycznej.

„Poszukiwacze Zdobyczy Techniki – Industrialne Mazowsze” to wyjątkowa oferta turystyczna wykorzystująca unikalne w skali europejskiej walory turystyczne - elementy dziedzictwa przemysłowego, znakomitą dostępność  komunikacyjną. Oferta ta ma wiodące znaczenie dla rozwoju turystyki industrialnej w województwie mazowieckim. Zbudowanie platformy współpracy pomiędzy Miastem Żyrardów, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz Parowozownią w Skierniewicach przyczyni się do tego, że dziedzictwo przemysłowe Mazowsza zaistnieje w świadomości turystów.

Podróż rozpoczynamy zabytkowym autobusem typu Jelcz Ogórek, London Bus, School Bus z Warszawy do Pruszkowa, tutaj czeka na turystów stała wystawa pn. „Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er” oraz warsztaty rodzinne, które stanowią doskonałe wprowadzenie prezentujące dzieje dot. kolejnych etapów wycieczki, a jednocześnie są wspaniałą zabawa edukacyjną dla całych rodzin.

Kolejny przystanek to Muzeum Motoryzacji i Techniki odkrywające przed nami świat zabytków motoryzacji budzących podziw dla ich twórców. Z Otrębus nasz autobus podąża w kierunku XIX-wiecznego industrialnego klimatu, który do dziś króluje w Żyrardowie, jedynym w Europie mieście, mogącym poszczycić się zachowanym w 95% zabytkowym zespołem osady fabrycznej z przełomu XIX i XX w. Podróż kończymy w skierniewickiej Parowozowni - żywym muzeum dawnej kolei.
 

Wycieczki organizowane w weekendy.

 

PODMIOT ZAJMUJĄCY SIĘ SPRZEDAŻĄ

BIURO TURYSTYCZNE "ELENTOUR"

ul. 1-go MAJA 10

96-300 ŻYRARDÓW

tel. 46 8552692

e-mail: elentour@elentour.pl

www.elentour.pl

 

Bądź na bieżąco zapisz się na newsletter

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...